Ana Sayfa | Ürünler |Hakkımızda | Temel Özellikleri | Elektrikli Silindirlerde Hava Tasarrufu

Bize Ulaşın

   
   
 

 

 

IMTSMCI33schrittmotorsteuerun smci33 closedloop - SMCI33 - Schrittmotorsteuerung mit Closed-Loop Controller - SMCI33 - Kapalı döngü kontrolörüne sahip adım motoru kumandası - Programlanabilir Akıllı Sürücü
 

Hesaplı ve kompakt bir mikro adımlı güç çıkış kademesi ve ayrıca esnek ve kolay kullanılabilecek kapalı döngü pozisyonlandırma kumandası araya tüm kullanıcılar bu özelliklerin hepsini karşılayabilen, bunları oldukça kompakt bir gövdede (90x60x22 mm) bir araya getirilmiş olarak bulacaklar.

200’den 25.600 adım/devire ayarlanabilir mikro adımlı kumanda rahat, eşit işleme tutumu sağlar, sistem rezonansları azaltır ve aynı zamanda çözünürlük kabiliyetini arttırır ve 3 ve 5 fazlı motorların değiştirilmesine olanak verir. 3 A faz akımda ve 12’den 48 V’a kadar gerilimde 3000 D/dak’lık devir sayılarına ulaşılabilir.

İlgili programlama yazılımı ile kullanıcı hızlı ve kolay bir şekilde programlama bilgisi olmadan çok karmaşık sürüş profilleri (Akım değerleri ve adım çözünürlüğü gibi parametreler ve mesafe, hız, yokuş, duraklama ve dönüşler, toplamında 16 set) programlayabilir ve ardından RS485 veya USB seri arabirimleri üzerinden SMCI33’ye aktarabilir. Tesis bundan sonra ya otomatik işletimde bilgisayardan veya bağımsız işletimde harici bir sinyal ile başlatılabilir. Tabii ki alternatif olarak tüm komutlar iyice belgelendirilmiş ASCII kodları üzerinden, ki bu sayede en küçük SPS üzerinden bile çok akslı uygulamalar kullanılabilir.

İşletim gerilimi DC 12V - 48V
Faz akımı 4A / (6A)
İşletim türü clock-direction (setup), position, speed, flagposition, analogue, joystick, torque-mode
İşletim modu 1/1, 1/2, 1/4, 1/5, 1/8, 1/10, 1/32, 1/64, Adaptiv (1/128 )
Akım indirgemesi adjustable 0-100%, in 1% steps
Girişler 6 digital inputs (5V TTL), 1 analog input +10/–10V (adjustable)
Çıkışlar 3 Digitaloutputs, TTL, 5V, max. 20mA
Emniyet anahtarlaması Overvoltage, Undervoltage, Temperatur > 80°C
Sıcaklık alanı 0 bis - 40 °C
Ağırlık 90
Pozisyon denetimi yes, depenfing on encoder resolution

 


IMTSMCI47S - Programlanabilir Akıllı SürücüSchrittmotorsteuerung SMCI47 - Kontrol üniteli adım motoru kumandası - SMCI47-S / CANopen

SMCI47 adım motoru kontrolörünün birçok özelliklerinin yanında yeni varyant SMCI47-S iki önemli teknolojik yenilik getirmektedir:

1. Kapalı döngü akım ayarlaması (Enkoder üzerinden sinüs değişimi): Alışılagelmiş adım motoru kontrolörlerindeki gibi sadece motoru kumanda etmek veya pozisyonu enkoder üzerinden ayarlamak yerine sinüs değişiminde stator manyetik alan aynı servo motordaki gibi devir sensörü üzerinden ayarlanır. Adım motoru bu işletme modunda başka bir yüksek kutuplu servo motorundan daha farklı davranmaz, bundan dolayı klasik adım motoru sesleri ve rezonansları kaybolur. Akım ayarlandığından motor maks. torkuna kadar daha adım kaybedemez. Eğer kontrolör rotorun aşırı yük nedeniyle stator alanının altına düşerse en iyi alan açısıyla ve yükseltilmiş akım ile tekrar ayarlanır. Aykırı bir durumda, yani rotor momenti nedeniyle daha çok öndeyse akım tüketimi ve ısı oluşumu motorda ve uyarıcıda normal olarak kumanda edilen durumdan daha düşük olacak şekilde otomatik olarak azaltılır.

2. CANopen modelinde opsiyonel olarak bir 24V’luk mantık beslemesi CAN-Bus üzerinden mümkündür. Bu sayede, kullanıcı manüel olarak makineye müdahale ettiğinde örn. kumanda emniyeti bakımından güç kapatılabilir. İşlemci buna rağmen mantık beslemesi üzerinden çalışmaya devam edebilir ve enkoder sinyalleri ve bununla aksların kullanıcı tarafından kaydırılmasını algılayabilir.

CANopen modelinin demo aplikasyonu tüm IXXAT fa. CAN adaptörleri ile çalışabilir.

İşletim gerilimi DC 24V'den 48V'a kadar
Faz akımı 10,5 A / faz maks., 7 A Süre (ayarlanabilir)
İşletim türü Pozisyonlandırma, devir sayısı tahriki, analog modu, analog pozisyon, takt yönü, tork regülatörü CANopen: Profil pozisyonlandırma, hız, Homing
İşletim modu Tam (1/1), 1/64, uyarlanabilir adım modu (1/128), enkoder üzerinden sinüs değişimi
Pozisyon denetimi 0.9°'e kadar otomatik hata düzeltimi (opsiyonel optik enkoder ile)
Adım ayarlaması RS485 üzerinden, USB (konvertör gerekli) CANopen
Adım frekansı Takt yönünde 0-50 kHz; Tüm diğer mod'larda 0-25kHz
Akım indirgemesi %1'lik adımlarla ayarlanabilir
Girişler 6 opto elektronik kavrama girişleri (5 - 24 V)
Çıkışlar 3 Transistör çıkışı (açık kolektör, maks. 2 A, 30 V), fren için 1 çıkış
Sıcaklık alanı 0'den +40°C'ye kadar
Emniyet anahtarlaması Aşırı gerilim, düşük gerilim ve soğutucu bloğu sıcaklığı 0-80° C
Ağırlık 0,15 Kg

 

 

 

HİDRO-TEK LTD.ŞTİ
Bu sayfalar en iyi 1024x768 ekran ayarları ile izlenebilir. Internet Explorer 5+ ve/veya Netscape 6+) kullanmanızı tavsiye ederiz